Імерсійна друк: бізнес-ідея в гаражі, для чоловіків, мінімальні вкладення

Чимало видів бізнесу ґрунтується на простому людському бажанні додати фарб в навколишню дійсність і додати індивідуальності своїм речам. Один із них — надання послуг імерсійної друку.

Варто відзначити, що ідея, загалом, не нова, і тим не менш ринок послуг імерсійної друку не переповнений гравцями. А значить, є і певний потенціал для зростання.

Говорячи про імерсійної друку, варто в першу чергу розповісти про технології та її появі в Росії. Спосіб нанесення зображень на різні поверхні за допомогою води був винайдений в Японії в кінці 1980-х рр. А ось в Росію аквапринт прийшов всього кілька років тому, і поступово почав завойовувати свою аудиторію.

Сам процес нанесення малюнка на ту чи іншу поверхню досить простий. Спеціальну плівку для аквапринта поміщають у воду, після цього на неї наноситься спеціальна рідина — активатор. Після цього від плівки, яка спочатку мала звичній для всіх інших видів плівки текстурою, залишається тільки малюнок на водній гладі. Саме на нього поміщають деталь, яку потрібно декорувати, і малюнок переноситься на поверхню завдяки властивостям води.

Якщо технічно процес виглядає досить просто, то для самого майстра все може виявитися не так легко.

Щоб успішно наносити малюнок на поверхні, потрібно знати про певні нюанси процесу, так і просто «набити руку». Тому якщо ви вирішили будувати бізнес на аквапечати, не завадить пройти навчання.

Найчастіше майстерності можна навчитися у тих же компаніях, у яких ви замовляєте обладнання. Або ознайомитися з майстер-класами і напрацьовувати досвід самостійно.

Приміщення та обладнання

Щоб розпочати бізнес в сфері аквапечати, вам в першу чергу знадобиться приміщення для майстерні. Оскільки обладнання не має занадто великими габаритами, достатньо площі в 15-25 кв. м. тобто, імерсійної печаткою спокійно можна займатися у власному гаражі.

Головні вимоги до цеху друку — хороша вентиляція, розрахована як на приплив повітря, так і на відтік, а також підключення до електромережі і посилена проводка. Для зручності роботи також бажано наявність води і зливу.

Після того, як вирішиться питання з приміщенням, необхідно придбати спеціальне обладнання. Мова йде про спеціальної технологічної ванні. У стандартній комплектації вона включає в себе фільтри, блок для управління процесом друку, трубопровід, насос для води, нагрівач і датчик для вимірювання температури. При цьому основні завдання, які виконує цей агрегат, полягають у тому, щоб очищати воду від частинок плівки і активатора, підтримувати оптимальну для роботи температуру води і забезпечувати її циркуляцію.

Також знадобляться витратні матеріали, такі як активатор — спеціальна рідина для розм’якшення плівки — і сама плівка з малюнками.

Фінанси

Великий плюс бізнесу в сфері імерсійної друку полягає в тому, що вкладення на старті досить невеликі. Якщо ви збираєтеся вести бізнес у себе в гаражі, витрати на оренду приміщення можна відразу відкинути.

Купівля обладнання теж не передбачає великих вкладень. Вартість технологічної ванни у базовій комплектації стартує від 30 тис. рублів, а ось «просунута» ванна великих обсягів і великої потужності за ціною перевалює за 100 тис. рублів. Але на перших порах вкладатися в такий «серйозний» агрегат не має сенсу.

Вартість активатора стартує від 650 рублів за 1 літр, вартість плівки — від 180 рублів за 1 погонний метр. Варто звернути увагу, що плівки бувають шириною 50 і 100 см, який з цих форматів буде більш зручний у вашому випадку, здатна показати тільки практика. При бажанні можна придбати також різне додаткове устаткування: прилади для сушіння, респіратори, костюми і т. д. Що саме з цього знадобиться вам, знову ж таки покаже практика.

Середнє число замовлень, які можна встигнути обробити за місяць — від десяти до п’ятнадцяти. Звичайно, завантаженість бізнесу буде не завжди однаковою. Працюючи в цій сфері, іноді можна за цілий день не обробити жодного замовлення.

Від кількості замовлень і прийнятою вами схеми ціноутворення залежатиме і ваша виручка. Ціна замовлення при цьому складається з багатьох факторів: площі забарвлення, складності роботи і т. д. Найчастіше майстри формують ціну за 1 кв см, орієнтуючись на прайс-листи колег по цеху.

Швидко заробити на імерсійної друку не вийде

Як правило на те, щоб вийти в прибуток, йде не менше 1 року. По початку вам доведеться освоювати тонкощі ремесла і підвищувати якість роботи, знаходити клієнтів і заробляти репутацію.

Просування

Якщо ви вирішили зайнятися аквапринтом, варто знати, що основна складність у цій справі — невідомість технології для широких мас. Більшості людей невідомо нічого про імерсійної друку, так і зрозуміти саму технологію не так легко. Тому приготуйтеся до того, що вам доведеться «просвіщати народ».

Один з найбільш часто використовуваних каналів просування — інтернет. Великі компанії мають власні сайти, де поряд із пропозицією послуг організовують і невеликий інтернет магазин з продажу обладнання та витратних матеріалів.

Невеликим фірмам краще активно використовувати соціальні мережі. Ні в якому разі не можна скидати з рахунків і “сарафанне радіо”.

Оскільки аквапечать — це більшою мірою автомобільна тема, варто також розмістити наклейку на склі власного авто.

Поділіться своєю думкою