Іграшка «Детектор брехні» : іноземні ідеї, інноваційні ідеї

Цікавий експеримент англійського вченого Девіда Х’ю-Джонса надихнув японського виробника дитячих іграшок компанію «Takara Tomy» на створення новинки — детектора брехні для дітей. Х’ю-Джонс з’ясував, що японці і китайці схильні обманювати набагато частіше за представників інших національностей. У середньому, азіатські хитруни приховують правду в 60-70 % випадків з 100.

Так от, токійська іграшкова корпорація вирішила на цьому ґрунті створити поліграф для дітей. Спочатку пристрій позиціонувалося як звичайна забавна іграшка, але на ділі виявилося, що технологічна новинка дуже точна і реагує на обман не гірше, ніж детектори брехні, які перебувають на службі в органах поліції.

Японська розробка кріпиться до дитячої голови. Деталь з чутливими датчиками виявляється прямо на лобі у дитини. Сенсор реагує на найменші зміни в роботі серця і моментально міняє забарвлення залежно від того, бреше людина чи говорить правдиво. Kokoro Skanner особливо чутливо сприймає порушення в серцевому ритмі найменших членів суспільства — дітей. Спочатку пристрій адаптується до індивідуального серцевого ритму людини, а потім сигналізує, якщо раптом звичний стан організму змінюється.

Коли показники в нормі, сканер горить зеленим, що означає правдивість промов випробуваного. У разі, коли частішає серцебиття незначно, «іграшка» змінює колір на жовтий і цим висловлює припущення, що об’єкт може прибріхувати. І, нарешті, при виявленні відвертої брехні сканер спалахує червоним.

Дітище японської компанії, цілком можливо, зацікавить користувачів з інших країн, адже за 3-4 тисячі в перерахунку на російські рублі можна отримати відмінний міні-поліграф, який не залишить маленьким проказникам ніякого шансу для обману.

Поділіться своєю думкою