Ідеї для бізнесу з мінімальними вкладеннями

Ситуація в російській економіці сьогодні не безхмарна, а тому багато хто вважає, що відкриття свого бізнесу варто відкласти до кращих часів. Ми ж впевнені, що криза — не привід відмовлятися від мрії про своєму ділі. Адже ідеальний момент ніколи не настане.

Якщо такі філософські тези вас не дуже-то переконує, варто поміркувати в більш приземлених категоріях. Криза — то час, коли ринок залишають слабкі гравці, а значить і конкуренція для новачків знижується. А якщо ви зможете запропонувати щось таке, що люди дійсно потребують, то успіх вам буде супроводжувати з великою ймовірністю. Адже Не дарма відомі бізнесмени стверджують, що великі компанії народжуються саме в кризу.

Мультимільярдером ви, може бути, і не станете, але почати працює і цілком прибутковий бізнес все-таки можна, навіть коли економіка не переживає фазу бурхливого зростання. Більш того, стартувати можна і маючи відносно невелику суму для інвестицій. Потрібно лише правильно зорієнтуватися на ринку й вибрати відповідну бізнес-ідею. Пропонуємо вам кілька актуальних сьогодні ідей для бізнесу з мінімальними вкладеннями.

Професійний консалтинг

Тим, хто шукає підходящі для 2016 року бізнес-ідеї, варто пам’ятати, що як правило, невеликих вкладень вимагає бізнес у сфері послуг. Але не всі послуги криза однаково затребувані. Щоб вибрати бізнес-нішу, варто придивитися до того, що відбувається навколо.

Наприклад, з-за складної економічної ситуації багато компаній намагаються підвищити власну ефективність і активно шукають відповідні для цього способи. Якщо ви знаєте, як можна допомогти їм в цьому в справі, спробуйте організувати бізнес у сфері професійного консалтингу.

Наталія Розенблюм

керуючий партнер Top Hotel Experts

Саме цей сегмент орієнтується переважно на професійні знання, контакти і нематеріальні ресурси, тому почати бізнес з найменшим бюджетом можна у сфері професійного консалтингу.

Варто відзначити, що затребуваність таких послуг сильно залежить від конкретної ніші. В даний час професійний консалтинг дуже затребуваний серед тих, хто працює в готельному бізнесі. Справа в тому, що сьогодні в багатьох регіонах ведуться проекти з розширення готельної інфраструктури або створення нових готелів. Крім того, на ринку почастішали випадки зміни власника. В обох цих ситуаціях гравцям важливо думка профільного експерта щодо реальної ситуації справ у проекті.

Але, вибирати такий бізнес варто все-таки тим, у кого вже є досвід роботи в консалтингу в сфері в2в або на крайній випадок хоч якийсь досвід роботи з клієнтами. Адже в професійному консалтингу є і свої «підводні камені».

На думку Наталії Розенблюм, найбільш важливим є питання, пов’язане з клієнтом і його запитами. Найчастіше клієнту взагалі складно зрозуміти навіщо йому залучати того чи іншого профільного спеціаліста. Або у нього є негативний досвід роботи з консультантами, і він може зовсім відмовитися від їх послуг. Відкриваючи бізнес у сфері консалтингу важливо пам’ятати про таких ситуаціях і бути готовим вирішити їх.

Бізнес на дітях

Якщо ви завжди вміли знаходити спільну мову з дітьми, варто звернути увагу на «дитячий» бізнес. Як правило, бізнеси, пов’язані з дітьми, безпрограшні у будь-який час. Адже батьки прагнуть давати своїм дітям все найкраще незважаючи на кризу.

Правда, варто відзначити, що не всі бізнеси, які заробляють на дітях, почуваються однаково добре. Наприклад, одяг та іграшки стали продаватися трохи гірше, оскільки батьки підходять до їх придбання більш раціонально. Та й відкрити магазин таких товарів, маючи невелику суму грошей, неможливо.

Для тих, хто хоче витратити на відкриття своєї справи мінімум коштів і шукає бізнес-ідеї, 2016 рік підносить відмінне рішення — послуги для дітей. Центри дитячої творчості, а вже тим більше приватні дитячі сади зажадають чималих інвестицій, особливо з-за необхідності орендувати приміщення. Тому варто розглянути заняття, які можна організувати без прив’язки до конкретного місця, наприклад, виїзні майстер-класи або спортивні заняття.

Аксана Мєшкова

Чемпионика

Дитячі спортивні заняття знаходяться на стику двох цікавих сфер — спорту і розвитку дітей. Ця тема зараз тільки зароджується в нашій країні, і інтерес до неї дуже високий.

Почати такий бізнес можна, маючи 200 тис. рублів. Зазначена сума піде на придбання інвентарю і рекламу, а також на оренду тренерів та розроблення методики проведення занять. На перших порах на чому-то з цього можна і заощадити, наприклад, проводити заняття самостійно.

Але ось на методику варто витратити максимум своїх ресурсів, як матеріальних, так і трудових. Ваша програма роботи з дітьми повинна бути добре продумана, вона повинна включати поетапне розвиток навичок і індивідуальний підхід.

Відкрити такий бізнес можна, не маючи підприємницького досвіду взагалі. А ось досвід роботи з дітьми буде плюсом. Але головне, що потрібно, щоб працювати в цій сфері — самовіддача і любов до дітей. «Цей бізнес не простить вам відсутністю енергії й інтересу», — вважає Аксана Мєшкова. Крім цього, варто пам’ятати, що ви надаєте послуги, а значить клієнтський сервіс повинен бути на висоті.

Онлайн-торгівля

Тим, хто шукає ідеї для бізнесу з мінімальними вкладеннями і хоче спробувати себе в торгівлі, варто звернути увагу не на звичні всім магазини, відкриття яких вимагає чималих інвестицій, а на сегмент онлайн. Продажу товарів через інтернет за останній рік не тільки не знизилися, але і показали приріст у 12%.

Існує думка, що інтернет-торгівля — справа досить складна і потребує великих інвестицій. Адже крім створення сайту та системи обробки замовлень потрібно також закупити товар і відбудувати логістику. Все це вимагає грошей і певних компетенцій.

Щоб бути власником інтернет-магазину, не потребує спеціальних знань

— впевнений Павло Горбів, виконавчий директор Re: Sale Expert. Компанія займається продажем готових бізнесів. За його словами, торгівля через інтернет не вимагає великих інвестицій: при створенні бізнесу з нуля можна в регіоні можна вкластися в 50-100 тис. рублів.

Такий низький обсяг вкладень можна забезпечити, працюючи за системою drop shipping, тобто виступати як сполучна ланка між виробником і клієнтом, купуючи товар на реалізацію і отримуючи відсоток від його продажу. Складна і дорога система логістики також не потрібно: доставку товару до клієнтів можна доручити компаніям-посередникам.

На перший погляд може здатися, що сегмент онлайн-торгівлі перевантажений гравцями, однак Павло Горбів наполягає, що це не так:

Ринок інтернет-торгівлі в Росії в жалюгідному, вегетативно-зародковому стані. Особливо це стосується малого бізнесу

Онлайн-магазини часто відкривають люди зовсім без освіти. Вони нічого не розуміють ні в торгівлі, ні в маркетингу, ні в рекламі, і, як наслідок, продають мало, ледве триматися на плаву. У кризовий час вони будуть змушені піти з ринку, а їх місце зможете ви зайняти. Особливо, якщо ви володієте всіма необхідними компетенціями і зможете забезпечити високі стандарти сервісу.

Кейтеринг

Якщо ви хочете спробувати свої сили в сфері громадського харчування, не витративши надзвичайних сум на старт бізнесу, придивіться до кейтерінгу — надання послуг громадського харчування на віддалених точках.

Не можна сказати, що ця ніша процвітає навіть у кризу. У минулому році вона, як і громадське харчування в цілому, пережила певне зниження, адже люди стали економити. Як наслідок, найбільше постраждав приватний сегмент — весілля, дні народження, вечірки. Для святкування неформальних подій люди стали вибирати ресторани, які дозволяють закупити свій алкоголь. А ось при проведенні ділових заходів від кейтерингу мало хто зумів відмовитися.

Загалом послуги кейтерінгу продовжать користуватися популярністю, вважає Данило Коновалов, творець порталу для фахівців в області проведення заходів EventHeads. За його словами вхід на цей ринок обходиться підприємцям-початківцям дуже недорого. Інвестиції для жителів Москви або Санкт-Петербурга складуть близько 150-200 тис. рублів, а для регіонів цифра може виявитися і того менше.

При цьому більша частина витрат припаде саме на маркетинг. Просуватися бажано через інтернет, попередньо визначившись зі своєю цільовою аудиторією (приватні особи або компанії). Оренди приміщення не потрібно, постійного персоналу — теж, адже кейтеринг — подієвий бізнес. Кухарів і офіціантів можна найняти разово, необхідне обладнання — орендувати.

В сутності, для ведення цього бізнесу знадобиться тільки бенкетний менеджер. Ви можете найняти такого фахівця або шукати клієнтів і продавати їм свої послуги самостійно. У цьому випадку бажано мати якийсь досвід в продажах. Досвід роботи в громадському харчуванні буде плюсом, але вивчити основні правила роботи в цій сфері ви можете з нуля за кілька місяців.

Допомога кредитним боржникам

Деякі види бізнесу від кризи тільки виграють. Серед таких — послуги з надання допомоги кредитним боржникам. Звичайно, ідея такої підприємницької діяльності не нова. «Актуальність бізнесу з надання допомоги боржникам виникла не зараз, а двома роками раніше», — пояснює Сергій Крилов, засновник і генеральний директор юридичної компанії «Дельта консалтинг» і компанії «Ліга захисту боржників».

По мірі поглиблення кризи бізнес у цій сфері стає все більш актуальним. Пов’язаний такий процес перш за все з тим, що кількість закредитованного населення в Росії росте рік від року.

Що стосується самого бізнесу, витрати на його створення мінімальні. Для старту знадобиться офіс площею 15 кв. м., два комп’ютера і два співробітника-юриста. У Москві на все це достатньо 50 — 60 тис. рублів. Офіс обійдеться в 20-30 тис. рублів, один комп’ютер — в 5-6 тис. рублів, плюс майбутня зарплата фахівця за перший місяць роботи.

Варто відзначити, що антиколекторський бізнес ніяк не регулюються і не потребує отримання ліцензій. Це призводить до того, що конкуренція в цій сфері діяльності досить серйозна. Ідея бізнесу з надання допомоги кредитним боржникам особливо популярна в регіонах. «Але, на жаль, часто не відповідає заявленому статусу» — нарікає Сергій Крилов.

Дана бізнес-ніша підійде аж ніяк не кожному. Щоб відкрити антиколекторське агентство, вам потрібно володіти специфічними знаннями в галузі фінансової діяльності банків, банківської сфери як такої і юридичними навичками. Необхідний досвід, а не просто розуміння ситуації. Тільки відповідний рівень компетенцій дозволить надавати послуги допомоги боржникам на високому рівні і здобути перемогу в жорсткій конкурентній боротьбі.

Якщо ви плануєте відкрити свою справу, ви можете придивитися до однієї із запропонованих вище сфер або продовжити шукати інші ідеї для бізнесу: 2016 рік відкриває перед вами безліч перспектив. Адже справжньому підприємцю криза — не перешкода.

Поділіться своєю думкою