Громадський холодильник в центрі міста

Прибутковий бізнес можна робити і в невеликих населених пунктах. Це довели молоді підприємці з мініатюрного іспанського містечка Гальдакао, населення якого не перевищує 30 000 чоловік. Початківці стартапери встановили на центральній площі міста величезну холодильну камеру, в яку змогли вмістити близько 300 кг харчових продуктів.

Холодильник встановлений, в першу чергу, з соціальною метою, а потім вже для заробітку. Продукція сюди потрапляє, здебільшого, не з магазинів, а від звичайних громадян. Гасло проекту говорить: «Приносьте в холодильник все, що купили необдумано. Принесете все, що не зможете з’їсти до закінчення терміну придатності». І люди несуть, радіючи з того, що можна не викидати зайве, а полегшити комусь життя.

Біля громадської холодильної камери постійно чергують добровольці, які суворо стежать за якістю принесених продуктів і порядком. Якщо приносяться готові страви, важливо вказати на контейнері дату і час їх приготування, сире охолоджене м’ясо і рибу заборонено приносити зовсім.

Ідея «вистрілила», і її активно підтримали місцеві влади. Тепер городяни, які раніше відчували матеріальні потреби, можуть гарантовано забезпечити собі прожиток. А ще холодильники, які стали з’являтися і в інших сусідніх містах, активно шукають туристи, що подорожують «дикунами». Страви з ресторану — це занадто дорого, а громадський холодильник — прекрасна альтернатива. Можливо, і для Росії проект міг би стати корисним починанням!

Share your thoughts