Гончарна майстерня

Посуд та інші вироби з обпаленої глини цінуються сьогодні дуже високо. Звичайно, на полицях магазинів спостерігається засилля дешевих китайських товарів, але тенденції такі, що все більше уваги приділяється виробів ручної роботи від вітчизняних виробників.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Щоб розпочати власну справу, необхідно володіти двома важливими речами: навичками гончара і стартовим капіталом у розмірі 200 000 рублів (не рахуючи оренди приміщення).

Майстерню площею не менше 50 кв. метрів потрібно обладнати печами, гончарним кругом, агрегатом для приготування глиняної суміші, вагами і готовими формами для майбутніх виробів. Практика показує, що на виготовлення одного керамічного горщика середніх розмірів йде не більше 2 годин. При цьому сам процес ліплення займає близько чверті цього часу. Все інше відводиться на сушку та випал.

В гончарному бізнесі знайти канали збуту нескладно. Якщо ви робите великі партії товару, то їх можна пропонувати з оптової вартості в спеціалізовані магазини. Також все частіше виникає потреба в ексклюзивних дизайнерських вазах, так що і подібних замовлень буде достатньо.

Крім усього іншого, можна навчати всіх бажаючих своїй майстерності. Всього один годинний урок обійдеться клієнтові в 500-1000 рублів (в залежності від регіону і наявності конкурентів). З часом власних учнів можна взяти в помічники і поступово розширювати своє виробництво з допомогою найманих працівників.

Share your thoughts