Голубник як бізнес

Голуби — це прекрасні птахи, які не тільки є окрасою природи, але і здатні приносити чималий прибуток своїм власникам. Вирощування голубів може стати дуже перспективним проектом для розвитку власного бізнесу.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Розрізняють кілька основних видів голубів: м’ясні (їх вживають в їжу), спортивні (беруть участь у виставках і змаганнях) і декоративні. Якщо зайнятися розведенням відразу декількох порід, то можна отримати значний дохід і швидко окупити вкладення, які, до речі, не будуть дуже значними.

Для початку потрібно обладнати зручні голубник, в якій птахи зможуть комфортно жити і розмножуватися. Потрібні клітини і вольєри. Голубам потрібно правильно харчуватися. Вони люблять зернові суміші, але кращим для них зерном вважається ячмінь. Також цим птахам слід давати овочі, наприклад, картоплю та моркву. Не обійтися і без вітамінних добавок.

М’ясні голуби досить швидко додають у вазі. Вони набирають максимальну масу вже до місячного віку, що дуже вигідно з точки зору підприємництва.

Якщо ви плануєте поставляти декоративних голубів на святкові заходи, вибирайте породи, добре піддаються дресурі, щоб випущений на волю голубок завжди повертався у дім.

Для успішного старту потрібно придбати кілька молодих особин. Для спарювання голубів є кілька методів, але найпоширеніший з них — природний. В одній кладці, як правило, буває 2 яйця. Самка висиджує пташенят, в середньому 4 тижні. Відбувається це в правильних умовах до 3-х разів у рік.

Мінімальна сума стартових вкладень — 150 000 рублів. Термін окупності залежить від обраної породи. Наприклад, якщо розводити виключно м’ясних птахів, то всі витрати можна повернути через 5-6 місяців.

Бізнес характеризується високою рентабельністю. Розводити голубів нескладно, але при цьому вигідно. Тому підприємцям-початківцям варто обов’язково розглянути для себе цей вид діяльності.

Share your thoughts