Гараж на годину: бізнес-ідея в гаражі, для чоловіків, для початківців, у сфері сервісу

Перші варіанти бізнесу в гаражі, які приходять на розум — відкриття власного автосервісу або здача гаража в оренду. Ось тільки автосервіс або шиномонтаж вимагає від самого власника гаража навичок механіка, та й конкуренція в цій сфері досить висока, а просту оренду повноцінним бізнесом назвати складно, це швидше підробіток.

Але що, якщо є гаражний бізнес, який поєднує в собі гідність здачі в оренду і автосервісу? Мова йде про так званому гаражі на годину. Що передбачає цей бізнес? Ви надаєте добре обладнаний гараж людям, які хочуть провести ремонт свого авто самостійно, натомість отримуючи оплату за кожен проведений в гаражі годину.

Такі гаражі самообслуговування — досить поширене в Європі явище. Вони користуються популярністю у мешканців багатоквартирних будинків, де гаражів немає зовсім.

У Росії такий бізнес теж цілком може прижитися. Гаражів на всіх не вистачає, зате автолюбителів, які можуть самостійно провести невеликий ремонт свого авто, більш ніж достатньо.

Але щоб ваш гараж на годину став досить успішним і приносив прибуток, потрібно, щоб він відповідав кількох важливих умов. Перше з них — вдале розташування. Гараж, захований в глибині гаражного кооперативу, для такого бізнесу навряд чи підійде. Щоб забезпечити потік клієнтів, потрібно місце з гарним автомобільним і пішохідним трафіком.

Друга важлива умова — сам гараж, а точніше обладнання в ньому. На цьому пункті варто зупинитися детальніше.

Обладнання

Складно собі уявити хороший гараж самообслуговування без підйомника. Саме цей інструмент дозволити забезпечити достатньо комфортні умови для клієнтів, а також їх безпеку. Особливо, якщо підйомником буде управляти не сам клієнт, а спеціальний оператор або адміністратор майстерні.

Крім того, в гаражі повинні бути і інші інструменти, які можуть знадобитися при ремонті автомобіля. Серед них гідравлічний прес, пневматичні гайковерти, зварювальний апарат, ріжучий електроінструмент, ємності для збору олій, різноманітні знімачі і велика кількість різноманітних наборів ключів. Про те, що гараж має опалюватися і бути освітленим, мабуть, і не варто розповідати окремо. Це обов’язкова умова.

Один тільки ножичний підйомник обійдеться вам в 200 тис. рублів, а їх бажано придбати кілька. Додайте сюди витрати на всі інструменти, а також на обробку приміщення, розробку проектної документації, систем пожежогасіння і видеонаблюедния. Також гаражу знадобиться меблі.

Клієнти

Варто відзначити, що вашими клієнтами можуть стати як автовласники, так і ті, хто управляє всіма іншими видами транспорту, наприклад, мотоциклами та велосипедами. Також можна надавати гараж під ремонт садової техніки. Серед клієнтів можуть виявитися і автомеханіки зі своєю клієнтурою, які вирішили взяти додатковий заробіток або піти з СТО на «вільні хліба».

Від того, хто і з якою метою буде орендувати ваш гараж, може залежати і вартість часовий оренди. Приміром, вартість оренди інструментів для ремонту велосипеда або садової техніки можна встановити в 170 рублів за годину, оренди гаража для ремонту мототехніки — 190 рублів, прокату підйомника — 400 рублів, а оренди гаража без використання підйомника — 350 рублів у годину.

Залучення клієнтів

Навіть якщо ваш гараж самообслуговування буде розташований досить вдало, без реклами вам не обійтися. Сьогодні більше 80% всіх товарів продається через інтернет, а це означає, що основний акцент варто зробити на інтернет-просування і просування в соціальних мережах.

Крім того, не варто ігнорувати і різні автомобільні заходи, де можна презентувати свій проект. Непоганий спосіб реклами — брендований автомобіль.

Важлива частина роботи — налагодити прийом заявок на оренду. Жива черга давно застаріла, так і недостатньо зручна для клієнтів. Організуйте прийом вхідних дзвінків і заявок з сайту компанії.

У такій справі важливий і сам сервіс. Для працівників гаража варто прописати скрипти спілкування, яких вони повинні притримувати, в соціальних мережах — налагодити зворотний зв’язок.

Поділіться своєю думкою