Гаджет для глухонімих

У світі налічується досить великий відсоток німих і глухонімих людей, з якоїсь причини (уродженої або придбаної) не мають здатності говорити. Ще недавно таким громадянам було досить складно спілкуватися, купувати речі в магазинах і т. д. Але сьогодні їм на допомогу прийшли високі технології. Українська компанія QuadSquad розробила унікальний гаджет для глухонімих людей, перетворює їх жести в слова.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Рукавички під назвою Enable Talk мають безліч високочутливих датчиків і вбудований мікропроцесор, за допомогою яких мова жестів, якою володіє кожен глухонімий чоловік, переводиться в звуки. Тобто, цей процес можна назвати сурдоперекладом навпаки.

Працює пристрій досить просто. Користувач надягає рукавиці на руки, і сенсори починають аналізувати положення пальців і долонь. Всі отримані дані передаються до мініатюрного комп’ютера, який в режимі реального часу видає практично синхронний звуковий переклад.

Девайс підживлюється двома способами — за допомогою сонячного світла (в ньому передбачені спеціальні батареї) або за допомогою USB-кабелю. Рукавички легко зв’язуються зі смартфоном через Bluetooth, що також важливо.

Можна не сумніватися, що такий прилад буде користуватися величезною популярністю у людей з обмеженими можливостями і необмеженим бажанням спілкуватися з іншими і пізнавати цей світ більш глибоко. Орієнтовна вартість гаджета — 200 доларів, що не можна назвати надто вже високою платою за комфорт і інша якість життя.

Share your thoughts