Фьюзинг: виготовлення прикрас з кольорового скла: бізнес-ідеї для початківців, мінімальні вкладення

Фьюзинг — це особлива теплова обробка скла для вітража шляхом нагрівання і спікання його частин. Під впливом високих температур різні невеликі шматочки скла скріплюються між собою, створюючи незвичайні колірні композиції. Такі прикраси виробляли ще в Давньому Єгипті в I столітті до нашої ери. Однак потім ця техніка була забута і знову відродилася лише в кінці минулого століття в Німеччині. Зараз в техніці фьюзинга створюються сучасні прикраси, популярні в молодіжному середовищі.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Оволодіти цією технікою нескладно, достатньо ознайомитися з відеоуроками, проте навички і таємниці створення творів мистецтва найкраще сприйняти безпосередньо від майстра.

Безумовно, почати заробляти на виготовленні виробів у техніці фьюзинга може тільки людина, що володіє творчим мисленням, художніми здібностями, почуттям стилю, що вміє і любить працювати зі склом.

Для реалізації бізнес-проекту по наданню послуг фьюзинга вимагається порівняно невеликий стартовий капітал. Достатньо 50 тисяч рублів, які підуть на придбання спеціальної міні-печі, вихідних матеріалів та інструментів. Перевагою даного виду бізнесу є те, що його можна здійснювати у власній квартирі — великі площі для цього не потрібні. Варто мати на увазі, що, якщо на початковому етапі відчувається дефіцит коштів і досить цікава покупка печі, можна обійтися використанням побутової мікрохвильової печі, яка підходить для виготовлення невеликих декоративних виробів.

При визначенні вартості готового виробу слід враховувати вкладений у нього праця по розробці початкового ескізу, а також ряд факторів:

  • кількість використовуваних кольорів скла;
  • складність зображення;
  • розмір твору і його товщину;
  • вартість закупівельних матеріалів.

До відома, один квадратний метр вітража в техніці фьюзінг, на виготовлення якого сягає до семи днів, коштує близько 30 тисяч рублів.

Share your thoughts