Фільтри для очищення міських калюж: іноземні бізнес-ідеї

Екологи вже кілька десятиліть поспіль б’ють тривогу: дощ і сніг, що випали в міській межі, завдають величезної шкоди довкіллю та здоров’ю людини. У калюжах, що утворилися на асфальті, скупчується величезна кількість солей важких металів та інші мікроелементи, забруднюючі екосистему. Міські отрути буквально насичують рідкі опади з величезною швидкістю.

Норвезькі вчені знайшли рішення цієї проблеми і створили новий проект: розробили унікальні фільтри, основне призначення яких — це фільтрація води з калюж. Основним очищаючим елементом служить блакитна глина, яка, як відомо, володіє хорошими абсорбуючими властивостями. Це речовина поглинає всі шкідливі хімікати з брудною дощової і талої води до того часу, поки рідина не повернулася назад в екосистему.

Вчені вже отримали патент свій новий винахід, яке дуже добре показав себе на практиці. Глину, що входить в систему Filtrait, заповзятливі норвежці також хочуть у майбутньому використовувати в облаштуванні зливових каналізацій.

Принцип роботи нових фільтрів схожий з принципом роботи всмоктуючих гранул, з яких складаються наповнювачі для котячих туалетів.

Поділіться своєю думкою