Ферма черв’яків

Багато здивуються, але вирощування дощових черв’яків з метою самостійного отримання біогумусу або перепродажу живності на інші ферми є вкрай перспективним проектом. Головне — грамотно підійти до питання його реалізації.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Дощові черв’яки — істоти досить невибагливі. Вирощувати їх можна не тільки на великих територіях, але і в межах власного заскленого балкона — досить встановити ящики з родючою землею і забезпечити вихованців відповідною їжею (сухим листям, сіном, бадиллям і т. д.). Черв’яки найбільш комфортно почувають себе при температурі від 14 до 25 градусів і вологості повітря в діапазоні від 75 до 85%.

Найпоширенішими видами черв’яків є сьогодні «каліфорнійський» і «старатель». Перший розмножується не дуже швидко, тому для успішного старту краще вибрати другий варіант. З допомогою цих представників фауни ви можете налагодити виробництво біодобрива, яке активно скуповується фермерськими господарствами. Корисну живність можна продавати любителям рибної ловлі.

Розміри стартового капіталу безпосередньо залежать від запланованих масштабів діяльності. «Балконні» ферму можна організувати і на 2000 рублів, а ось повноцінне фермерське господарство потребує мільйонного капіталу, але і прибуток від нього буде в сотні разів більше.

Share your thoughts