Фарба з функцією сонячних батарей

Тема енергозбереження вкрай актуальна для сучасного світу. Люди постійно намагаються винайти нові поновлювані джерела енергії. Так, сонячними батареями вже нікого не здивуєш, але сьогодні з’являються вже нові матеріали, які здатні акумулювати сонячне тепло і одночасно виконувати інші функції, наприклад, декоративні. Такий унікальний матеріал розробили англійські вчені. Їм вдалося створити фарбу-генератор.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

До складу «сонячної фарби» входять особливі наночастинки, які збирають енергію. Покривати фарбою можна абсолютно будь-яку поверхню, що володіє струмопровідними властивостями. Для досягнення бажаного ефекту достатньо одного шару.

Звичайно, ККД фарби поки не такий високий, як у сонячних батарей, але виготовляти цей склад набагато дешевше. Вчені активно працюють над удосконаленням свого винаходу, але вже сьогодні існують будинки, пофарбовані ексклюзивної фарбою і акумулюють тепло.

Можна не сумніватися, що нашим співвітчизникам така ідея припаде до душі. А, можливо, знайдуться «Кулібіни», які обійдуть англійців і винайдуть на основі їх ідеї щось своє, більш ефективне.

Share your thoughts