Екологічний цемент : іноземні ідеї, інноваційні бізнес-ідеї

Норвежці вивели виробництво цементу на новий рівень. Вони створили унікальний склад з блакитної глини, який виключає виділення СО2 в атмосферу.

Компанія під назвою SINTEF оприлюднила свою нову бізнес-ідею. Відомо, що на території Норвегії знаходяться великі запаси блакитної глини, і фахівці компанії навчилися створювати з її допомогою цементну суміш, яка не виділяє вуглекислий газ.

За традицією, цемент складається з вапняку, але процес виробництва такого продукту далекий від досконалості і сильно погіршує екологію. При випалюванні вапняк викидає в атмосферу велику кількість СО2, на відміну від глини, яка в процесі того ж випалу абсолютно безпечна, а цемент з неї виходить не менш хорошим.

Правда, поки норвезькі новатори планують тільки розбавляти вапняковий розчин розчином з блакитної глини у співвідношенні 1:1. Які причини такого рішення, поки невідомо. Ймовірно, новий цемент поки не здатний стати повноцінною заміною своєму неэкологичному «колезі». Тим не менш, бізнес-ідея вже завойовує популярність у борців за чистоту Земної кулі. Майбутнє — за еко-цементом.

Поділіться своєю думкою