Домашній квас: бізнес-ідея домашній бізнес, виробництво, для початківців, мінімальні вкладення, для жінок

Безалкогольні напої користуються популярністю серед самих різних людей. Взимку і влітку яскраві картинки і слогани закликають відвідувачів магазинів втамувати спрагу. Втім, унікальний продукт змусить говорити про себе і без реклами. Приміром, домашній квас.

Смачний і корисний продукт виробляється легко і користується величезним попитом. Правда, є і труднощі. По-перше, купа папірців для СЕС, Росспоживнагляду і інших подібних організацій. По-друге, скептичний настрій товарознавців. По-третє, маленький термін придатності. Однак, при бажанні можна монополізувати регіональний ринок, адже розливний домашній квас на полицях супермаркету — велика рідкість.

Готувати домашній квас дуже просто. Починати краще з малих об’ємів, домігшись потрібних пропорцій, можна переходити до промислового виробництва. Типова бочка для виробництва квасу (на 110 літрів) коштує близько 200-500 рублів.

Розібравшись з технологією виробництва, потрібно зареєструвати ІП і обзавестися етикеткою і штрих-кодом для готової продукції. Купити ГОСТ на продукцію (близько 300 рублів), написати або замовити технічну інструкцію і йти з цими паперами в Росспоживнагляд на експертизу. Замовити ТИ (технічну інструкцію) коштує близько 8000-10000 рублів, також доведеться заплатити 2900 рублів за експертизу. Врахуйте, що якщо ви захочете написати ТИ самостійно, можливо, вам доведеться кілька разів її переписувати, і за кожну експертизу потрібно буде заплатити.

Отримавши ГОСТ і ТИ, потрібно зайнятися проведенням різноманітних експертиз. Експертиза в СЕС на органолептичні, токсикологічні та мікробіологічні показники коштує близько 5000 рублів. Також необхідно сплатити 3000 за виїзд працівника СЕС на місце виробництва. Ще одна експертиза проводиться в центрі сертифікації і метрології — її вартість близько 400 рублів. Витрати на отримання всіх необхідних паперів — не більше 25000 рублів, час — близько місяця.

Реалізація товару, як правило, здійснюється через магазини. З товарознавцями можна домовитися про пробної продажу однієї партії. Товар потрібно відправити на реалізацію відразу в кілька точок.

Собівартість 1 літра квасу — близько 10 рублів. Хороший продукт магазини готові купувати за ціною 25 рублів за літр. Припустимо, ви домовитеся з 10 магазинами, кожен з яких буде продавати всього по 3 літри квасу в день. Тоді ваш прибуток складе 15*3*10*30 = 13 500 рублів в місяць. Далі бізнес буде тільки рости.

Поділіться своєю думкою