Дах-водозбірник

Як відомо, велика частина планети проживає в умовах жорсткого, посушливого клімату. Наприклад, в таких країнах, як Іран, дощові опади — це велика рідкість. Часто трапляється так, що буквально кожна крапля води тут на рахунку.

Іранські винахідники придумали, як можна використовувати дощову воду для охолодження приміщень.

Вони розробили унікальні дахові конструкції у формі воронки. Саме така чаша повинна служити водосборником. Але це тільки один ярус даху. Ця воронка повідомляється з другим ярусом і з судинами, вбудовані в стіни приміщення. Коли йде дощ, опади з водозбірника стікають в ці резервуари і не встигають випаруватися під променями нещадно ширяючого сонця.

Таким чином, вчені придумали максимально екологічний спосіб заміни стандартних систем кондиціонування. При такому варіанті охолодження житлового приміщення зберігаються запаси електроенергії, а повітря не забруднюється шкідливими продуктами, отриманими в результаті роботи спліт-систем.

Сьогоднішні водозбірні даху активно модернізуються і допрацьовуються. Зараз вони дозволяють зберегти тільки 60% опадів. З часом цей показник планується збільшити мінімум на 20-25 %.

Поділіться своєю думкою