Цегла з тирси: Інноваційні ідеї

Сибірський бізнесмен Максим Онуфрієнко придумав використовувати тирсу хвойних дерев як наповнювач для стінових блоків. У Сибіру багато хвойних лісів і лісопилень, тому проблем із сировиною не виникло. Цегла з кожним роком стає все дорожче, так як його виготовлення вимагає великої енергоємності. Зараз в якості альтернативи виробники розглядають бетонні блоки з різними наповнювачами, а найдоступнішим матеріалом на території Сибіру є хвойні тирсу.

Хвоя — довговічна і практично не піддається гниттю. А проживати в будинках, виготовлених з цього матеріалу зручно і корисно. Наприклад, у США опилкобетонные блоки застосовуються в будівництві вже більше півстоліття.

Блоки з «дерев’яного каменю» набагато тепліше і легше, ніж блоки з інших наповнювачів. Та й середня ціна на цю сировину менше, так що опилкобетонный блок вигідний для населення. Той же самий цегла, приміром, дорожче в два з половиною рази.

Звичайно, опілкобетон доведеться додатково обробляти, але зате він відрізняється особливою пожежобезпечність (або пожежобезпечністю, або вогнестійкістю). Провівши спеціальні лабораторні дослідження, вчені це підтвердили.

Блок складається наполовину з тирси, інша маса — із цементу. У результаті щільність вироби настільки висока, що всередині просто немає кисню, тому тирса не горять. Більше двох годин блоки із хвойних тирси здатні витримувати температуру 1200 градусів Цельсія, навіть ті тирса, які знаходяться зверху і починають тліти, тут же самі загасають.

Але, без мінусів не обійтися. Блоки з «кам’яного дерева» потребують надійної пароізоляції, так як його водопоглинання дуже високо — близько 12%. Тому, при будівництві між стінкою і майбутньої обробкою кладуть спеціальну плівку, що захищає від сильного водопоглинання, і тільки потім штукатурять.

На сьогоднішній день опилкобетонные блоки — це гарна ідея для початку свого невеликого бізнесу.

Як каже Максим Онуфрієнко, його витрати, вкладені у виробництво блоків окупилися дуже швидко, менше ніж за півроку.

Опилкобетоновые блоки вже проявили себе з хорошої сторони, тим самим відкривши перед бізнесменами нові простори для заробітку.

Поділіться своєю думкою