Бізнес з розведення декоративних лис феньков

З кожним днем одомашнення екзотичних тварин стає все популярнішим. Останнім писком моди стало розведення африканських міні-лисичок, яких виявилося легко привчити до життя в домашніх умовах.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

До недавнього часу купити декоративну лисичку можна було тільки в Європі або Америці. Тому ідея створення розплідника по розведенню феньков може стати досить прибутковою та перспективною справою.

Феньки являють собою маленьких звірів з красивою шовковистою шерстю, розміром з кішку і вагою близько 1,5 кг. Мають поступливим, лагідним характером. Легко знаходять спільну мову не тільки з людьми, але і з іншими домашніми вихованцями.

Для організації розплідника потрібно стартовий капітал у розмірі 1 млн. крб. На ці гроші необхідно буде придбати до 30 міні-лисичок і орендувати ділянку землі від 90 кв. м, так як для нормального існування одному звірові потрібно мінімум 90 кв. см площі.

На ділянці потрібно звести просторі вольєри, а також передбачити майданчик для вигулу лисичок. Потрібно буде побудувати приміщення для вакцинації тварин, регулярного ветеринарного огляду і спаровування. Всі вихованці в обов’язковому порядку повинні бути щеплені від сказу, крім цього необхідна планова вакцинація цуценят і дорослих особин від інфекційних захворювань. Ці заходи повинні здійснювати професійні ветеринари, з якими можна укладати договори. У штат ж потрібно ввести кілька наглядачів, які будуть здійснювати безпосередній догляд за феньками і прибирання території.

Феньки — невибагливі і всеїдні тварини, годувати їх можна рибою, м’ясом, комбікормами, овочами, фруктами, молочними продуктами. На харчування тварин на місяць йде до 50 тис. руб. Не забудьте передбачити і витрати на підстилки у вольєрах. На закупівлю сіна або тирси йде до 20 тис. руб. в рік.

Вартість одного звірка на ринку стартує від 85 тис. руб. Пара лис коштує від 180 тис. руб. Майте на увазі: декоративні феньки досить плідні. У лютому у самок народжується до 6 дитинчат. Щорічно в розпліднику буде з’являтися до 100 цуценят. Термін життя звірків — 10-12 років.

Підвищити доходи від бізнесу шляхом створення власного сайту в інтернеті, налагодження організованої рекламної кампанії. Хорошою популяризацією бізнесу буде організація фотосесій з феньками, один сеанс якої коштує мінімум 1 тис. руб.

Окупляться стартові витрати вже до кінця першого року ведення бізнесу. Мінімальний щорічний дохід — від 3 млн руб.

Share your thoughts