Бізнес на бджолах

Щоб організувати пасічницький бізнес, необхідний початковий капітал у розмірі не менше 1,7 млн рублів. Ці гроші потрібні на закупівлю вуликів в кількості 140 штук, придбання бджолосімей, обладнання для пасіки і умов для зимівлі бджіл, купівлю ліків для корисних комах, а також на пакувальний матеріал та реєстрацію підприємництва.

Читайте также: Новости России Украины и мира.

Спочатку необхідно орендувати, а краще придбати у власність відповідну ділянку землі, на якому можна проводити всі роботи з благоустрою підприємства. Велике господарство вимагає наявності помічників, тому потрібно враховувати витрати на заробітну плату персоналу.

Перед запуском проекту подбайте про канали збуту готового продукту.

Пам’ятайте, що від бджіл можна отримувати не тільки мед. Великим попитом користується та інша продукція, наприклад, перга, прополіс, віск і т. д. В цілому, продаж таких товарів становить до 25% від загального прибутку бджоляра.

Облаштовувати пасіку, звичайно, потрібно за містом, де у бджілок багато можливостей для вироблення якісного меду. Але щоб доставка не створювала проблем, бджільницька ферма повинна знаходитися не далі 60 км від центрального населеного пункту. Таким чином ви зможете доставляти завжди свіжу продукцію, а окупиться ваш бізнес протягом 1,5 — 2 років наполегливої праці.

Share your thoughts