Бізнес-ідея: утилізація оргтехніки

Технології не стоять на місці. Комп’ютери та супутня техніка (принтери, сканери, копіри) невблаганно застарівають, а на зміну їм приходять нові моделі. На території РФ процес утилізації оргтехніки строго регламентований: подібне обладнання можна просто взяти і викинути на смітник. Компанії, щоб позбутися старих і зламаних комп’ютерів, зобов’язані вдатися до допомоги спеціалізованих організацій. І відкривши подібне підприємство, можна пристойно заробити.

Щоб почати такий бізнес, потрібно отримати відповідну ліцензію. При цьому доведеться пройти безліч інстанцій і зібрати значну кількість свідоцтв, договорів та дозволів від компетентних органів

Благо, сьогодні існують контори, які готові за окрему плату взяти на себе всі поневіряння майбутнього підприємця, але їх послуги в залежності від спектру оцінюються в суму від 30 до 200 тисяч рублів.

Далі потрібно порахувати основні витрати. Так, утилизирующее обладнання (подрібнювач) коштує не менше 150 000 рублів. За оренду відповідного цеху на 6 місяців доведеться заплатити близько 300 тисяч. Щоб обзавестися парою кваліфікованих фахівців, необхідно забезпечити їх навчання. А це ще 80 000 карбованців. Також слід подбати про наявність інструментів і пакувального матеріалу — 100 тисяч рублів. І в бюджет слід включити пункт «інші витрати» — 250 000 рублів.

Питання екології стоять в нашій країні досить гостро, тому рентабельність такого бізнесу зростає рік від року. Але середньостатистична окупність не надто висока. Чистий прибуток вдасться отримати приблизно через 24 місяці наполегливої праці.

Поділіться своєю думкою