Бетон-губка: інноваційні ідеї

Напевно, кожному жителю дощового регіону знайома проблема калюж на тротуарах. І це ще не найстрашніше.

Частенько міста накривають справжні повені. Щоб вирішити цю проблему, компанія Lafarge Tarmac розроблена незвичайний пористий бетон, здатний вбирати потрапляє на нього воду. Новинка допоможе знизити навантаження на зливові стоки, а також увібрати воду там, де таких не передбачено, або ж вони знаходяться у несправному стані.

Потрібно відразу відзначити, що такий бетон не підійде для використання в холодних регіонах, бо при замерзанні вода просто розірве його зсередини. А ось у регіонах з більш теплим кліматом новий бетон зможе «випивати» 4000 л води на кв. м. всього лише протягом однієї хвилини. Так що тепер таким країнам не страшні ніякі повені. Також в якості мінусів розробки можна згадати і високий рівень шуму, що виникає при пересуванні по такому бетону.

Багатьох користувачів хвилює питання того, куди буде діватися вода після скупчення у бетоні? Відповідь проста — прямо в грунтові води. На даний момент виробники стурбовані усуненням недоліків губки-бетону, так що їм встигли покрити лише кілька парковок.

Поділіться своєю думкою