Ательє-кафе

Сьогодні існує приємна бізнес-тенденція, коли нові підприємницькі проекти народжуються при з’єднанні кількох співіснуючих. В якості такого прикладу можна навести французький проект під назвою «Sweat Shop», в якому поєдналися дві, на перший погляд, полярні напрямки — рукоділля і їжа.

Ідея відкриття ательє-кафе належить паризьким дизайнерам Сісі Оле і Мартене Дюп. Для реалізації проекту заповзятливі французи зняли затишне приміщення, встановили в ньому 10 столів зі швейними машинами, а також кілька компактних столиків для чаювання. Власної кухні в закладі не є, але за стіною є хороше кафе, з яким оформлені партнерські відносини. Відвідувачі ательє можуть вільно курсувати з одного приміщення в інше — для цього стартапери прорубали широку двері.

10 столів зі швейними машинами призначені, в основному, для здачі в оренду, тобто в штаті компанії працює всього одна швачка. Але зате у закладі регулярно проводять рукодільні майстер-класи, пов’язані з кройкой та шиттям. Оренда машини коштує 6 євро на годину, ось двогодинний урок рукоділля обійдеться в 20-80 євро, в залежності від тематики та складності. Треба зазначити, що послуги ательє-кафе користуються величезним попитом у француженок. Можна не сумніватися, що і росіянки по достоїнству оцінять такий чудовий сервіс!

Поділіться своєю думкою