Aerostate повідомляє про якість повітря

У Росії розроблений сервіс Aerostate, що представляє точні дані про склад повітря в будь-якій точці планети. Це стало можливим в результаті створення інтерактивної карти викидів як промислових об’єктів, так і природних — наприклад, виділення вуглекислого газу лісовими масивами і полями в нічний час.

Стартапери збирають дані найбільших картографічних сервісів, моніторять інформацію підприємств, метеослужб і штучних супутників про викиди в атмосферу озону, вуглекислого та чадного газів, оксидів сірки і азоту, дрібнодисперсного пилу.

В даний час прогнози по забрудненості повітря з точністю до 95% даються для Москви, Лондона, Барселони, і п’яти американських мегаполісів.

Розробники також охопили своєю технологією програми для фітнесу і впровадили її в сільське господарство.

Російський Aerostate відрізняється від своїх зарубіжних аналогів, тим, що іноземні технології базуються тільки на даних наземних спостережень, тоді як російські розробники велику увагу приділяють моніторингу ситуації з космосу за допомогою супутників.

Одним з інвесторів Aerostate, які вклали в нього $200 тисяч, став Михайло Кокоріч — президент космічної компанії Dauria Aerospace, розробляє і виробляє малі космічні апарати.

Поділіться своєю думкою