ВАТ КБ “Надра” 
04053, Київ, вул. Артема, 15

Відділ проектного фінансування
Мишовець Дмитро Данилович
тел. (044) 238-84-72, факс 246-48-42
Myshovets@nadrabank.kiev.ua
pr@nadrabank.kiev.ua

В цьому році ВАТ КБ “Надра” – 10 років!
Починаючи з позицій галузевого банку вугільної промисловості, наш Банк став сучасною універсальною фінансовою установою. Ми надаємо клієнтам понад 200 видів найсучасніших банківських продуктів і послуг європейського рівня. Відповідно до класифікації Національного банку України “Надра” за обсягом активів входить у десятку найбільших банків України (за результатами роботи банків у 2002 році). Міжнародне рейтингове агентство Moody”s присвоїло Банку рейтинг В3, який є максимальним рейтингом для Українського банку. Аудитором Банку є компанія KPMG.
З початку 2002 року активи Банку зросли у два рази і складають близько 2 млрд. грн. Тільки за перше півріччя 2003 року відбулося зростання активів на 0,5 млрд. грн. Власний капітал Банку збільшився з початку 2002 року у два рази і складає близько 180 млн. грн. (станом на 01.07.03). Депозитні вклади клієнтів зросли з початку 2002 року майже на півмільярда гривень з 559 млн. грн. до 1 039 млн. грн.
За останні три роки регіональна мережа ВАТ КБ “Надра” зросла майже в сім разів і складається з понад 210 філій та відділень по всій Україні, має представництва в Угорщині та Латвії.
Президент Банку Ігор Гіленко двічі ставав лауреатом загальнонаціональної програми “Людина року” у номінації “Фінансист року”.
Традиційно велику увагу ВАТ КБ «Надра» приділяє співробітництву з міжнародними фінансовими інститутами, офіційними експортними кредитними агентствами (ЕКА) і провідними закордонними банками.
Одним із приоритетних напрямків розвитку Банку є Проектне фінансування, яке здійснюється як в формі прямого фінансування КБ “Надра”, так і за рахунок ресурсів Європейського Банку Реконструкції і Розвитку (ЄБРР) , Світового Банку (СБ) та інших фінансових інститутів.
Ми активно підтримуємо зовнішньоекономічну діяльність наших клієнтів – фінансування імпорту також здійснюється під страхове покриття закордонних експортних кредитних агенств. ВАТ КБ «Надра» був схвалений Експортними Кредитними Агентствами таких країн як Німеччина (HERMES), Італія (SACE), Чехія (EGAP), Угорщина (MEHIB). Крім ліміту ЕБРР у рамках Програми сприяння торгівлі для нас відкриті кредитні лінії такими банками як Commerzbank, ING, American Express, Credit Lyonnais та інші на загальну суму біля 20 млн. доларів.
Банк займає одну з лідируючих позицій на ринку надання кредитних послуг за рахунок ресурсів закордонних фінансових інститутів. За програмою Європейського банку реконструкції та розвитку ми є самим активним учасником.
Таким чином, багаторічний досвід співпраці Банка з міжнародними фінансовими інститутами дозволив нам відпрацювати механізм оптимального підбору програми фінансування проектів (або їх комбінування).
За період з 1998 року було надано кредитів на загальну суму близько 86 млн. доларів США, з них за рахунок міжнародних кредитних ліній – близько 49 млн. доларів США. Станом на 01.10.03 кредитний портфель банку по бізнесу Проектне фінансування становить близько 50 млн. доларів США. Крім того, сума кредитів, що затверджені Банком до видачі – близько 35 млн. доларів США .
З метою активного просування цього банківського продукту на інвестиційний ринок країни, ми постійно переглядаємо та оптимізуємо наші внутрішньобанківські технології: так в нашому Банку окремо виділені регіональні та галузеві експерти по проектному фінансуванню, що сприяє становленню більш кваліфікованого рівня роботи з позичальниками.
Ми регулярно проводимо рекламні компанії нашого продукту будь-якого рівня масштабності. Так, в жовтні 2003 року, ми вперше проводимо конкурс на кращій бізнес-проект , що має назву “Сходи до успіху”. Мета конкурсу – визначення та нагородження найбільш успішних проектів, що були затверджені в Банку за період з початку року до вересня.