АБ “Ажіо” 
01004, Київ
вулиця Червоноармійська, 10

Відділ проектного кредитування
Опанасенко Ірина Миколаївна 

тел. (044) 244-38-63 факс (044) 244-38-54
suhareva@aggio.kiev.ua

www.aggio.kiev.ua

Прийняття Верховною Радою України у липні 1991 року Декларації про державний суверенітет, проголошення у серпні 1991 року України незалежною демократичною державою та Закон “Про економічну самостійність Української РСР” законодавчо закріпили за нашою державою право самостійного формування власної банківської системи. З 2 жовтня 1991 року Національний банк починає перереєстрацію комерційних банків України, які раніше були зареєстровані Держбанком СРСР. Акціонерний банк “АЖІО” став правонаступником “Укрпостачбанку” та зареєстрований у книзі реєстрації банків та бірж Національного банку України під № 11 саме 2 жовтня 1991 року. Право здійснення Акціонерним банком “АЖІО” всіх видів банківських операцій підтверджено ліцензією Національного банку України № 04 від 23 червня 1998 року.
Акціонерний банк “АЖІО” працює на кредітно-фінансовому ринку України вже десятий рік. За цей час значно розширилося коло послуг, що надаються клієнтам, розвинулися та зміцніли зв’язки з міжнародними фінансовими інститутами.
Універсальний характер діяльності банку дозволяє йому швидко реагувати на зміни у структурі попиту на фінансові послуги, використовуючи при цьому різноманітний інструментарій та фірмовий стиль роботи, ідентифікуючи проблеми кожного партнера та пропонуючи шляхи їх розв’язання.
На початковому етапі своєї діяльності банк “АЖІО” в основному пропонував послуги з операційно-касового обслуговування клієнтів та кредитування юридичних осіб. Значно розширити спектр банківських послуг дозволило одержання банком “АЖІО” у 1992 році ліцензії на проведення операцій з валютою зарубіжних держав. Працюючи у цьому напрямку весь наступний період, банк “АЖІО” встановив кореспондентські відносини з поважними іноземними банками, серед яких банки Західної Європи, США, Азії. З березня 1994 року акціонерний банк “АЖІО” використовує електронну систему міжнародних банківських розрахунків S.W.I.F.T. для проведення власних та клієнтських операцій, обслуговує кредитні картки та дорожні чеки. З 1995 року банк використовує у своїй роботі інформаційно-аналітичну систему “Reuters”.
У 1993 році банк “АЖІО” став співзасновником Української міжбанківської валютної біржі, а у 1995 році – Кримської міжбанківської валютної біржі.
Банк “АЖІО” активно працює на фондовому ринку України. У 1993-1994 роках банком випускалися короткострокові (тримісячні) та річні депозитні сертифікати. Регулярно ведеться робота з власними акціями банку. Обсяг статутного фонду банку “АЖІО” постійно збільшувався. В основному це відбувалося за рахунок капіталізації дивідендів по акціях. На початок 2003 року статутний фонд складав 10581 тис. грн. З 1995 року банк “АЖІО” активно працював з облігаціями внутрішньої державної позики, здійснюючи як інвестиційні, так і спекулятивні операції.
Одержавши у червні 1994 року ліцензію № 35 Міністерства фінансів України на здійснення депозитарних операцій, банк почав надавати ці послуги інвестиційним фондам та компаніям.
З 1992 року банк “АЖІО” є членом Асоціації комерційних банків України.
Робота банку контролюється не тільки внутрішньодержавними органами та організаціями, а починаючи з 1995 року і міжнародним аудитом, який перевіряє роботу банку “АЖІО” у відповідності до міжнародних норм та правил бухгалтерського обліку та щороку дає позитивну її оцінку. Це поряд із заслуженим банком у ділових колах іміджем надійного та стабільного партнера відіграли не останню роль у налагоджуванні та розвитку активних взаємовідносин з міжнародними та закордонними фінансовими інститутами. Так, з початку 1997 року довгострокове кредитування підприємств малого та середнього бізнесу в Україні через комерційні банки нашої країни здійснюють Європейський Банк Реконструкції та Розвитку та Німецько-Український фонд, який функціонує під егідою уряду Німеччини. Одним з перших співпрацю з ними у цьому напрямку діяльності розпочав банк “АЖІО”. Від грудня 1997 року аналогічну діяльність в Україні через банк “АЖІО” здійснює фонд “Євразія”, заснований Агенцією США з міжнародного розвитку. Зараз ця діяльність продовжується: ведеться робота з вище згаданими міжнародними інститутами, а також підписані угоди з ЄБРР по ІІ лінії кредитування малих та середніх підприємств України.
За весь період своєї діяльності банк “АЖІО” за оцінками незалежних експертів та засобів масової інформації постійно утримує місця серед перших десяти-двадцяти комерційних банків України, а за окремими показниками займає лідируюче положення.
Справжнім своїм здобутком за роки існування банку “АЖІО” ми вважаємо створення стабільного високопрофесійного колективу справжніх фахівців банківської справи, значний досвід практичної роботи у різних секторах фінансово-кредитного ринку, високий авторитет у банківських та громадських колах голови правління нашого банку Станіслава Аржевітіна, який вже втретє обраний головою Ради Асоціації українських банків.

АРЖЕВІТІН Станіслав Михайлович – Голова Правління Акціонерного банку “АЖІО”. Народився 14 червня 1961 року. Дитинство пройшло на Закарпатті. Закінчив (1982) інститут народного господарства (тепер – Національний економічний університет) та почав працювати у системі Будбанку СРСР (пізніше – Промінвестбанку). Служив у повітрянодесантних військах (1982 – 1984). З 1991 року – Голова Правління акціонерного банку “АЖІО”, який надає своїм клієнтам практично повний спектр банківських послуг. У 1992 році закінчив курс банківського менеджменту у Німеччині, у 1993 році навчався у США, у 1994 році – у Чехії, у 1996 році – знов у Німеччині. Втретє поспіль обраний Головою Ради Асоціації українських банків. Має багато публікацій у пресі, роботи з банківської справи та фінансового менеджменту. У 1998 році захистив дисертацію з проблем становлення підприємництва та малого бізнесу в Україні, кандидат економічних наук, академік Національної академії проблем людини, член–кореспондент Міжнародної кадрової академії, науковий радник Академії екологічних наук. З 1996 року – Генеральний Скарбник Українського Козацтва, заступник Гетьмана України, генерал-осавул.
Нагороди – орден “Козацький хрест” від Українського Козацтва, Особиста відзнака гетьмана Українського Козацтва, міжнародна премія “Дружба”, міжнародна премія “Слов’яни”, міжнародна премія “Меценат екології”, премія “Міжнародна співдружність”, національна премія банку “ІНКО”, орден УПЦ КП “Архистратига Михаїла”, відзнака Президента України орден “За заслуги” ІІІ ступеня, почесна грамота Верховної Ради “За особливі заслуги перед українським народом”, “Срібна відзнака Національного банку України”.

У ділових стосунках найвище цінує порядність та відповідальність. Опорою в житті вважає сім’ю та друзів.
Інтереси та смаки: спорт: футбол, волейбол, гандбол, баскетбол, настільний теніс, лижі, плавання, стрибки з парашутом; отримав грамоту оргкомітету турнірів з міні-футболу серед комерційних банків як єдиний Голова Правління банку, що особисто бере участь у всіх турнірах протягом п’яти років; у 1997 році взяв участь у повітрянодесантній презентації Конституції України,
Захоплення: сімейний та банківський фото- та відеоархіви, риболовля.
Знак Зодиаку – Близннюки.
Безпартійний.
Батько помер, був вчителем, ветеран ВВВ; мати – на пенсії, у минулому – вчителька. Дружина – економіст, банківський працівник, зараз домогосподарка. Аржевітіни мають трьох трьох синів.